Javatar Yazılım

Geleceğin Mimarı

Hakkımızda

2011 yılında dört öğrenci, iki akademisyen ve bir danışman ile kurulan Javatar Takımı, 2012 yılında Konuşma Engelliler geliştirdiği Alternatif İletişim Cihazı Projesi ile Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasında, en iyi bilişim ve telekomünikasyon projesi seçildi, 75.000 TL ödül kazandı, pek çok iş adamı ve akademisyenden büyük ilgi gördü. Ardından, ODTÜ Teknokent’in sürekli iş rehberliği desteği ile projede çalışmalara devam edildi. 2013 yılında TÜBİTAK’tan girişimcilik desteği ve KOSGEB’den Ar-Ge İnovasyon desteği de alarak ODTÜ Teknokent’te Javatar Yazılım şirketi kuruldu.

Faaliyetlerine mobil uygulama geliştirme ve açık kaynak kodlu işletim sistemlerini katarak büyümesine devam etti. TÜBİTAK tarafında geliştirilen PARDUS yazılımına sağladığı destekle PARDUS’un öncelikle kamu kurumlarında olma üzere ülke genelinde yaygınlaşmasında rol oynadı.Halen PARDUS ve açık kaynak kodlu yazılımlar ile ilgili çalışmlarına devam etmektedir.

Vizyonumuz
Mobil,web teknolojileri ve açık kaynak kodlu yazılımlar ile ülkemiz yayzılım sektörünün öncü firmalarından olmak.

Misyonumuz
Müşteri memnuniyeti ve güvenini en üst düzeyde tutan yenilikçi, kaliteli ve alanında yetkin ileri teknoloji çözümler üretmek.

Hedefimiz
Sadece yerel pazarda değil globalde de tercih edilen bir marka olarak ülke ekonomimize katkı sağlamak. Ar-Ge yatırımlarımızı arttırarak daha fazla istihdam sağlamak. Daha fazla genç kalifiye mühendisi ülkemize kazandırmak ve sektörümüzde akademi sanayi iş birlikteliklerini artırabilmek adına Kamu Kurumlarıyla iş birliğinde olmak.